Każda kobieta chce wyglądać elegancko w każdej sytuacji – najlepszym tego potwierdzeniem jest damska garderoba, w której można znaleźć bogaty wachlarz mniej lub bardziej praktycznych rozwiązań odzieżowych, także bielizny.

 

Pas do pończoch a współczesne kobiety

 

Pas do pończoch to praktyczny element bielizny damskie, służący – jak sama nazwa wskazuje – do prawidłowego utrzymania pończoch. W dawnych czasach stanowił on podstawowy element damskiej garderoby, z czasem zaczął jednak ustępować wygodnym i funkcjonalnym rajstopom oraz pończochom samonośnym.

W przeciwieństwie do rajstop, które wystarczy założyć, pas do pończoch wymaga odpowiedniego przygotowania, przede wszystkim przypięcia pończoch do podwiązek. Co ważniejsze, każda podwiązka musi być zapinana oddzielnie i odpowiednio naciągnięta. Nietrudno więc zauważyć, że skorzystanie z tej alternatywy okazuje się zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Pozornie wydawać się może, że w dobie rajstop oraz pończoch samonośnych, tradycyjne pasy do pończoch szybkim krokiem odchodzą do lamusa – rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że wiele współczesnych kobiet preferuje tradycyjne pończochy oraz pas do pończoch.

Godny podkreślenia jest także fakt, że wśród miłośniczek tradycyjnych rozwiązań znajdują się zarówno młode kobiety, jak i panie w wieku dojrzałym.

 

Jaki pas do pończoch wybrać?

 

Pasy do pończoch różnią się nie tylko kolorem, ale także modelem oraz ilością podwiązek. Wspomniane podwiązki pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną – pasy do pończoch mogą posiadać od czterech do czternastu podwiązek, ponadto podwiązki mogą mieć różną szerokość.

Pas do pończoch z czterema podwiązkami, zwłaszcza cienkimi to propozycja najmniej praktyczna, która z całą pewnością nie sprawdzi się podczas codziennego użytkowania, gdyż nie umożliwi stabilnego utrzymania pończoch na swoim miejscu.

W praktyce oznacza to, że kobiety, które zamierzają na co dzień nosić tradycyjne pończochy, powinny wybrać model z sześcioma lub ośmioma podwiązkami o odpowiedniej szerokości.

W tym momencie pojawia się pytanie, w jakich sytuacjach sprawdzą się pasy do pończoch z czterema podwiązkami?

Jest to idealny gadżet, który z całą pewnością sprawdzi się podczas miłosnych igraszek we dwoje, dodając pikanterii i podkreślając niezwykły klimat i nastrój. Większość kobiet decyduje się w tym przypadku na pasy do pończoch wykonane z delikatnej koronki i dopełnione cienkimi podwiązkami.

Godna uwagi jest także strona kolorystyczna – pasy do pończoch dostępne są w różnych kolorach, warto jednak pamiętać, że w przypadku używania pończoch na co dzień najlepszą propozycją są rozwiązania w kolorze klasycznej bieli, czerni lub cielistym. Najlepiej dopasować kolor pasa do pończoch do pozostałych elementów bielizny.

 

Pas do pończoch dla każdej kobiety

 

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pasy do pończoch adresowane są wyłącznie dla młodych, atrakcyjnych i szczupłych kobiet, zwłaszcza bezpruderyjnych.

Powyższe słowa nijak mają się jednak do rzeczywistości – pas do pończoch może nosić praktycznie każda kobieta, bez względu na wiek, stan cywilny oraz status społeczny. Wśród propozycji znaleźć można także modele, które sprawdzą się w przypadku kobiet hojniej obdarzonych przez naturę – w tym przypadku najlepiej wybrać pas do pończoch wyposażony w osiem lub więcej podwiązek.

Kobiety, które preferują tradycyjne rozwiązania i noszą pas do pończoch na co dzień, powinny zwrócić uwagę na to, aby wybrany model subtelnie współgrał z sukienką lub spódniczką, dlatego też najlepiej wybierać rozwiązania dopełniane podszewką.

Wśród propozycji znaleźć można także pasy do pończoch w postaci gorsetów lub body, które nie tylko pełnią funkcję stricte praktyczną, ale nade wszystko niwelują niedoskonałości natury, podkreślając jednocześnie kobiece atuty.